İletişim | Contact

Ülkeler

BİZİ TAKİP EDİN!

Aile Yanına Yerleşme

Öğrenci ve ailenin uyumu, olası uyum sıkıntılarının ve sorunların yaşanmaması adına YFU’nun büyük önem verdiği ve özen gösterdiği bir konudur. Formlarda olabildiğince detaylı ve doğru bilgilerin verilmesi sizin için en doğru ailenin bulunması konusunda yardımcı olacaktır.

Aile yerleştirme süreci şu şekilde gerçekleşir;

  • Başvuru paketiniz tamamlandıktan sonra değişim programınızı geçirmek istediğiniz ülkedeki YFU kuruluşuna gönderilir.
  • Gideceğiniz ülkedeki YFU kuruluşu formlarda belirtilen bilgiler ışığında gerekli düzenlemeleri ve gruplamaları yapar.
  • Yerleştirilmenizle ilgili karar, gideceğiniz ülkedeki YFU kuruluşu ve aday ev sahibi aile tarafından ortak olarak verilir. Böylece aile sizi gelmeden önce tanıma ve gerekli hazırlıkları yapma fırsatını yakalar.
  • Bir aile yanına yerleştirildikten sonra evsahibi aile ile ilgili genel bilgiler tarafınıza iletilir. Daha fazla bilgi edinmek için sizin evsahibi aile ile iletişime geçmenizi öneririz. Böylece hem öğrenmek istediğiniz bilgilere ulaşabilir hem de program süresince beraber yaşayacağınız aile ile iletişim kurmaya başlamış olursunuz.

Aile yanına yerleştirilme titizlikle yürütülen, uzun ve zahmetli bir süreçtir. Bu nedenle, ailenizin belli olması vakit alabilir. Başvuru paketinizi teslim ettikten sonra ailenizin hemen belli olmasını beklemek yanlış olacaktır.